Освітній процес у коледжі в умовах карантину

Запровадження карантину по всій території України суттєво вплинуло на систему української освіти та змістило традиційні терміни проведення всіх освітніх процесів. На несподівані зміни у зв’язку із запровадженням надзвичайної ситуації, адміністрація та педколектив коледжу оперативно зреагували. Керуючись вказівками Міністерства освіти та науки було видано наказ про роботу закладу під час карантину. Запроваджено гнучкий графік роботи для усіх працівників. Затверджено заходи щодо виконання педагогічними працівниками консультативної, методичної, організаційно-педагогічної роботи: розроблення індивідуальних планів, підвищення кваліфікації педагогічних працівників, способи викладання, застосування освітніх платформ для забезпечення безперервності навчання тощо. Для нас карантин виявився не перешкодою, а поштовхом до позитивних змін. Формат дистанційного навчання дуже суттєво підштовхнув до використання цифрових технологій. Усі учасники освітнього процесу відразу перейшли на дистанційну форму навчання. З метою створення безпечних умов для студентів з інших районів, було проведено роботу з мешканцями гуртожитку. Усі студенти покинули гуртожиток та залишили кімнати із дотриманням правил пожежної безпеки та санітарних норм.
Викладачі коледжу створили ефективну комунікацію завдяки онлайн-ресурсам, які можна використовувати як для повсякденного спілкування, так і для навчання на відстані. Популярні застосунки Viber, Telegram, Instagram, Facebook та інші мають безліч можливостей для всіх користувачів. Таким чином проводяться заняття і забезпечується зворотній зв’язок зі студентами у найзручніший спосіб саме для них. Проводячи контроль, було з’ясовано, що нема жодного студента, який би не працював дистанційно, але кожен у своєму режимі: хтось швидше, дехто повільніше. Як нам, так і студентам потрібен час для адаптації до нових умов, але наш заклад освіти успішно з цим справився. На сайті коледжу розміщено нові вкладки із графіком консультацій, контактами адміністрації та викладачів коледжу, є посилання на навчальні матеріали з кожної дисципліни окремо для студентів І, ІІ та ІІІ курсів. Розміщено розклад проведення відкритих занять з усіх дисциплін загальноосвітнього циклу, що ініціювало Міністерство освіти та науки на телеканалах України. Проводиться контроль знань на освітніх платформах «Всеосвіта», «На урок», «Мій клас» Clasroom, Prometheus та багато інших. Розміщуються відеозвіти з проведення спортивної роботи для забезпечення здоров’я молоді та викладачів.
Наразі у коледжі не припиняється робота з підготовки до ЗНО (зовнішнього незалежного оцінювання). Студенти мають можливість готуватися за обраними дисциплінами. Викладачі відповідально підбирають матеріал та надають якісні пояснення задля досягнення бажаного результату. Таким чином, студенти першого та другого курсів можуть успішно завершити навчальний рік до 1 липня, виконавши дистанційно більшу частину запропонованого програмою матеріалу. Щодо випускників, то розглядається можливість складання Державного кваліфікаційного іспиту дистанційно. Адміністрація коледжу, циклові комісії фахових та загальноосвітніх дисциплін, методичне об’єднання академнаставників систематично спілкуються онлайн, проводять наради, діляться досвідом роботи, здобутками у нових умовах. Нові виклики ми прийняли гідно, тож сподіваємось на успішне завершення навчального року.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *