Ми пишаємося творцями історії коледжу

24 листопада  з нагоди святкування 70-річчя Мукачівського кооперативного торговельно-економічного коледжу, відбулася студентська науково-практична конференція «Видатні творці історії коледжу».
На конференції свої дослідження представили члени гуртка-екскурсоводів «Паралель» та члени ради музею кооперації.
Конференція проходила нетрадиційно — у формі екскурсу у минуле. Ведуча конференції, керівник гуртка Ольга Яким, «провела» учасників по вулицям міста і на мить учасники конференції зупинились біля будинку, де народився Міхай Мункачі, адже тут вперше в 1918 році була відкрита торговельна школа в Мукачеві. Екскурсію продовжили на розі вулиць Недецеї і Горького, де тривалий період була Мукачівська державна торговельна академія. Останньою зупинкою стала будівля на вулиці Я.Мудрого, де функціонує коледж.
Збираючи матеріал для своїх робіт, студенти відкрили нові сторінки історії рідного вишу.
Юні «науковці» Шкріба Крістіна, Микуланинець Валентин, Ляшенко Каріна, Полажинець Мирослава, Понджоля Ірина, Дешко Маріам, Щока Валерія, Ступак Анастасія в своїх дослідженнях згадали тих, хто стояв біля витоків навчального закладу, хто створив і творить добру його історію. Серед них: Августин Штефан — багаторічний директор академії, відомий громадсько-політичний діяч і педагог, Іван Мешко – доктор історичних наук, директор кооперативного технікуму в 50-х рр, Василь Пагиря – письменник, краєзнавець, почесний громадянин Мукачева, Григорій П’ятаченко — український політичний діяч, міністр фінансів України в 90-х рр, Михайло Троян – доктор історичних наук, професор, відомий історик, викладач технікуму в 40-х рр. Всіх згадати неможливо, адже лише коледж за 70 років діяльності підготував більше 19 тисяч випускників.
З вітальним словом до учасників конференції звернувся випускник коледжу, доктор історичних наук, професор, заслужений працівник освіти України Василь Гарагонич та підкреслив вагомість студентської науки, а також зазначив, що сьогодні великі сподівання покладені на нинішню молодь, оскільки багато вчених зі світовими іменами зробили свої найважливіші винаходи саме в молодому віці.
Студенти отримали задоволення від дослідницької роботи. Вони пишаються історією коледжу, ще більше укріпились в вірі, що з вибором вишу вони не помилилися і сповнені прагнення примножити історію МКТЕК добрими справами, успішним навчанням та подальшою видатною трудовою та суспільною діяльністю.
Усі учасники конференції отримали грамоти від директора коледжу, к.е.н., доцента Богдана Кабаці за участь у науково-практичній конференції, як мотивацію для нових досліджень та фото на згадку.

0iL6bMX6now IMG_2320

IMG_2293 IMG_2326

IMG_2318 IMG_2334

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *