Знаменною подією, присвяченою ювілеям Мукачівської державної торговельної академії (100 років) та кооперативного технікуму (80 років) став історичний форум. Захід об’єднав викладачів, студентів та гостей, щоб вшанувати історію цих навчальних закладів та їхній внесок у розвиток освіти регіону.
Захід розпочався з урочистого привітання директором коледжу, к.е.н, доцентом Богданом КАБАЦІ. У виступі з надихаючою промовою керівником окреслено перспективи розвитку закладу освіти.
Основна частина форуму була розділена на три тематичні блоки. Частина про «Заснування та діяльність закладу освіти в системі кооперації» була присвячена історичному контексту розвитку коледжу, зокрема історії споживчої кооперації в регіоні та діяльності кооперативного технікуму. Виступи студентів Дарини КОБАЛЬ, Ніколетти МЕЦГЕР та Крістіни ВАРИВОДИ висвітлили важливі аспекти становлення закладу та роль видатних особистостей, таких як Августин ШТЕФАН та Михайло ТРОЯН.
Блок «Від студентської лави до вершин успіху. Видатні випускники» був зосереджений на діяльності випускників коледжу, які досягли значних успіхів у різних сферах. Історії успіху Василя ЦАПА, Василя ГАРАГОНИЧА, Василя ПАГИРІ та інших відомих випускників були представлені у доповідях Ірини БОЙКО, Юліанни ЛЕВКУЛИЧ, Даниїла ДАНКАНИЧА та Віолети ГЛУШОНОК.
Заключний блок «Видатні випускники-літератори» був присвячений випускникам, які зробили значний внесок у літературу. Студенти Юлія МАЛАЯ, Світлана ГАЛАН та Вікторія ДУМНИЧ представили доповіді про Івана ІРЛЯВСЬКОГО, Михайла ТОМЧАНІЯ та Олександра ПАЛАТАША, розкривши їхній творчий спадок та зв’язок з рідним краєм.
Особливий акцент було зроблено на виступі про Олександра ПАЛАТАША, сучасного письменника-емігранта, який особисто відвідав коледж та подарував бібліотеці свою книгу.
Форум завершився подякою спікерам та модераторам за їхні змістовні виступи. Учасники мали можливість переглянути виставку історичних документів та фотографій, а також поспілкуватися та обмінятися ідеями під час культурної частини заходу.
Історичний форум «100 років разом» став важливою подією, яка не лише вшанувала минуле, але й надихнула на майбутні звершення, підкресливши важливість збереження історичної спадщини та єдність поколінь.
Вікторія ГАРДУБЕЙ, студентка 231 групи, ведуча заходу



