Ще не встигли ми отримати студентські квитки, як пролунала пропозиція від викладачів коледжу про поїздку на фестиваль бринзи, який організовувався вп’ятнадцяте в місті Рахів. Метою поїздки було не лише прийняти участь в одному із найцікавіших фестивалів Закарпаття, заворожити національним колоритом, привити любов і шану до рідного краю, а й об’єднати і подружити першокурсників.
Я,не коливаючись, вирішила прийняти участь в екскурсії.Не зважаючи на той факт, що до Рахова близько 170 км, час пролетів дуже швидко: студенти хором співали українські пісні, а в перервах – викладач географії і керівник географічної агенції коледжу – Глагола Вікторія Андріївна – розказувала цікаву інформацію про фестивалі України загалом і про гастрономічний фестиваль-ярмарок «Гуцульська бриндзя 2015» зокрема. Також викладач пообіцяла прийняти в гуцули тих студентів, які спробують не менше 7 видів сиру.
Ще в дорозі ми дізналися, що свято приурочується поверненню вівчарів з полонини додому. А буц, бринза та вурда – головні різновиди гуцульського сиру, які відрізняються за кольором, смаком, структурою і технологією приготування.
Розпочалося свято з урочистої ходи, яка супроводжувалася грою на народних інструментах та гуцульськими співами, аучасники були одягнуті у яскраве гуцульське вбрання (причому кожне село мало свої особливості). Завершилася хода на горі Буркут, де розташований амфітеатр під відкритим небом.Там, у святково прибраних гуцульських палатках був величезний вибір сувенірів (вишиваного, тканого одягу; дерев’яних, скляних виробів), сиру, домашнього вина, медяників і багато інших смаколиків. Гала-концерт стартував після урочистого запалення ватри (заввишки 3 метри), яку цього року підпалив губернатор Закарпатської області – Геннадій Москаль.
Коли ми піднімалися на гору, то мали можливість скуштувати різні види сиру, а той, що найбільше був до вподоби купили своїм рідним. Не забули спробувати і сирного коника! Гуцули кажуть, що це потрібно для того, щоб рік був вдалим і багатим, а господар здоровим.
Фестиваль мене вразив тим, що кожне селище Гуцульщини прикрашає свій павільйон повністю в автентичному стилі – рушниками, килимами, гуцульськими стравами. Також ми мали можливість побачити виступи гуцульських колективів кожного селищаРахівського району, які запам’яталися яскравими костюмами, колоритною музикою і запальними танцями. Приємним було і те, що на сцені виступали і мої одногрупниці – Брігітта Штефуряк (м. Рахів) та Адела Волощук (с. Великий Бичків).
В дорозі я познайомилася з іншими студентами коледжу, як з першокурсниками, так і з студентами другого та третього курсів. Мені сподобалась подорож і я рада, що стала студенткою саме МКТЕК, так як тут цікаве студентське життя і найкращий педколектив!
Студентка-першокурсниця спеціальності
Бухгалтерський облік Катерина Міцель